Lietuvos ir Sakartvelo moteris suvienijo verslo dvasia

Lietuvos ir Gruzijos verslo misijos stiprina partnerystę. Gegužės 15-19 dienomis mūsų šalies verslo moterų organizacijos International business women network (IBWN) ir LR Seimo narių delegacija viešėjo Gruzijoje dalykiniais tikslais. Dažniausiai vizito metu skambėjo autentiški valstybių pavadinimai Sakartvelas ir Lietuva.

Penkias dienas šiltame pietų Kaukazo krašte lietuvės verslo moterys ir Seimo narės – Rimantė Šalaševičiūtė, Aušrinė Norkienė ir Vida Ačienė dienotvarkėje derino daugybę oficialių vizitų su pažintinėmis ekskursijomis į istorines vietas.

Verslininkių ir Seimo narių misijos tikslas buvo pasidalinti Lietuvos ekonomikos augimu ir stiprėjančiu moterų aktyvumu kuriant sau ir kitiems darbo vietas, pasidalinti patirtimi, ieškoti verslo kontaktų, naujų verslumo idėjų. Taip pat įgyvendinamas siekis plėsti IBWN bendradarbiavimo geografiją, padrąsinti kitų šalių moteris kurti verslą, palaikyti jas šiame kelyje. Sakartvelo moterys dažniausiai kuria smulkius verslus, bet kol kas jų ekonominis aktyvumas ir savarankiškumas nėra labai didelis, bet – augantis. Sutarta bendradarbiavimą tęsti ir organizuoti kartvelių vizitą į Lietuvą dar šiemet, vėlyvą rudenį organizuojant tarptautinį verslo moterų forumą LR Seime.

Vizitu domėjosi žiniasklaida

Lietuvos IBWN ir Seimo narės dalyvavo Lietuvos-Sakartvelo verslo moterų forume, kurį kartu su IBWN organizavo UN Women Georgia. Pranešimus skaitė Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Kristina Aleknienė ir Ieva Zumienė, kartvelės. Forumo antrojoje dalyje vyko teminės apskrito stalo diskusijos, mezgėsi kontaktai. Forumu ir verslumą propaguojančiu lietuvaičių vizitu domėjosi vietinė žiniasklaida – interviu spaudai ir televizijai dalijo IBWN prezidentė Laura Kovaliovaitė.

Lietuvos ambasadoje susitikime su ambasadoriumi Giedriumi Puodžiūnu ir jo padėjėja Šarūne Kubiliūte gausi delegacija susipažino su Sakartvelo gyvenimu iš arti. G. Puodžiūnas išsamiai papasakojo apie Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimo politinius ir ekonominius aspektus, vystomas idėjas, verslo įstatymus ir tradicijas, kvietė prisijungti prie jau vykdomų projektų (ypač regionų plėtros) bei ieškoti naujų verslumo galimybių.

Europos Sąjunga remia Gruzijos siekius palaikyti glaudesnius ryšius su ES. ES ir Gruzijos vyriausybė dirba kartu siekiant dar labiau sustiprinti Gruzijos politinę asociaciją ir ekonominę integraciją su ES.

„Sakartvelo laukia dideli iššūkiai, jie panašūs į tuos, kuriuos mes pasitikome kartu su Nepriklausomybe. Lietuviai buvo pilkojoje zonoje, bet mes brovėmės per visas įmanomas duris, nes žinojome, ko mes norime. Dabar mes galime būti pavyzdžiu ir dalinamės patirtimi. Viena aišku, kad reikia ilgalaikių ir kokybiškų pokyčių“, – pokalbį apibendrino G. Puodžiūnas.

Lietuvės lankėsi kartvelių vadovaujamose įmonėse

Lietuvos moterų delegacija lankėsi įvairiose Sakartvelo įmonėse, kurioms vadovauja moterys. Domėtasi pasiekimais, darbo sąlygomis, atlyginimais, plėtros planais. IBWN prezidentė Laura Kovaliovaitė visuose susitikimuose pristatė IBWN organizacijos tikslus, moterų lyderių verslų įvairovę, ketinimą ieškoti bendradarbiavimo galimybių bei dalintis patirtimi, pasakojant sėkmės istorijas, drąsinant įveikiant kliūtis kuriant verslą – tiek ekonomines, tiek psichologines.

Lankytasi įvairiose Sakartvelo vietovėse įsikūrusiose ir sėkmingai dirbančiose įmonėse, kurioms vadovauja moterys – siuvimo fabrike „Imeri“, spaudos namuose „Cezanne Printing house“, vestuvines ir progines sukneles bei modernius Gruzijos nacionalinius kostiumus kuriančioje kompanijoje „Marigold“, naujoje vaisių traškučių gamykloje „Enkeni“.

Lietuvių moterų verslininkių ir Seimo narių delegacijos vizitą vainikavo susitikimas Gruzijos Parlamente su Parlamento vicepirmininke Tamara Chugoshvili ir kitomis Parlamento narėmis. Apsikeista nuomonėmis ir įžvalgomis apie politines, ekonomines ir kultūros, švietimo problemas.

Parengė Vilma Jankienė